
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.97 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Operating Supply Current | 80 µA |
| Quiescent Current | 80 µA |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 2.7 V |
| Threshold Voltage | 1.22 V |
| Number of Voltages Monitored | 3 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Type | Voltage Sequencers |
| Output Type | Open Drain |
Stock: 576
Distributors
pcbx
Unit Price$0.99283
Ext.Price$0.99283
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.99283 | $0.99283 |
| 10 | $0.77914 | $7.79140 |
| 25 | $0.70260 | $17.56500 |
| 50 | $0.63358 | $31.67900 |
| 100 | $0.57133 | $57.13300 |
| 300 | $0.53821 | $161.46300 |
| 500 | $0.50702 | $253.51000 |
| 1000 | $0.47326 | $473.26000 |
